ONLINE EURO 2024: Slovensko - Anglicko 1-2. Od víťazstva nás delila minúta, nakoniec však Sokoli na šampionáte končia

Anglicko dokázalo nad Slovenskom nakoniec zvíťaziť 2-1 po predĺžení.

Slováci v zápase podali výborný výkon predovšetkým v 1. polčase. Po samostanom úniku sa v 25. minúte presadil Ivan Schranz. V druhej polovici zápasu však Anglicko výrazne zobralo osud stretnutia do svojich rúk, a nakoniec sa hráčom Albionu podarilo vyrovnať v piatej nadstavenej minúte po krásnych nožničkách Bellinghama. Angličani sa druhýkrát presadili hneď na začiatku predĺženia a na gól Kanea už Slováci odpoveď nenašli.

Anglicko postupuje do štvrťfinále v ktorom narazí na Švajčiarsko, Slovensko na šampionáte skončilo.

121. minúta    Nadstavuje sa 1 minúta, posledný útok našich.

120. minúta    Posledná minúta predĺženia, Angličania sa z tlaku oslobodili a Toney nebezpečne strieľal

119. minúta    Záverečný tlak Slovenska, lopta je však ďaleko od anglickej brány

117. minúta    Strela Boženíka z veľkého uhla len do bočnej siete

116. minúta    Roh Slovenska, Anglický brániaci hráč loptu odhlavičkoval z pokutového územia

113. minúta    Dobrý center Bera do šestnástky, Hancko však na loptu nedočiahol

111. minúta    Strela Tuptu z priameho kopu, mieril nad anglickú bránu

110. minúta    Priamy kop Slovenska po faule na Tuptu

109. minúta    Strieda aj Slovensko, Pekaríka nahradí Tupta

109. minúta    Žltá karta pre Vavra po faule na Ricea

108. minúta    Naši sú pri lopte aj na začiatku druhej polovice predĺženia, Anglicko sa stiahlo hlboko na svoju polovicu

106. minúta    Skončila sa prvá polovica predĺženia. Angličania z ihriska stiahli Bellinghama a Kanea

105. minúta    Obrovská šanca Slovenska. Pekarík však center Bénesa do brány netrafil

Zdroj: UEFA

104. minúta    Zaujímavá akcia Slovenska po driblingu Suslova, Angličania si nakoniec s našim útokom poradili

102. minúta    Angličania sa po strelenom góle stiahli do obrany a s loptou nechávajú hrať našich

100. minúta    Slovenskí hráči kombinujú s loptou, nakoniec prišiel center Hancka rovno do rukavíc brankára Pickforda

97. minúta    Slovensko sa opäť nasťahovalo na polovicu súpera, k ohrozeniu brány však nedošlo

95. minúta    Angličania v hľadisku búria, arénou sa rozlieha chorál na podporu ich miláčikov

94. minúta    Naši po dlhom čase pri lopte, Angličania si nakoniec snašim útokom poradili

92. minúta    Gól Anglicka po priamom kope. Center síce Dúbravka vyrazil, na hlavičku Kanea však už nestačil. Slovensko prehráva 1-2

Zdroj: UEFA

91. minúta    Začalo sa predĺženie

V Gelsenkirchene sa skončil riadny hrací čas. Slovensko - Anglicko 1-1, čaká nás 30 minútové predĺženie

95. minúta    Bellingham vyrovnáva nožničkami na 1-1 zo stredu pokutového územia

Zdroj: UEFA

93. minúta    Slovensko strieda, namiesto Schranza prichádza na trávnik Gyombér

92. minúta    Ďalší roh Anglicka, naši však vybojovali aut a majú loptu

91. minúta    Hrať sa bude dlhšie o 6 minút

90. minúta    Posledná minúta riadneho hracieho času, Slovensko v útoku

88. minúta    Ďalší roh Angličanov, skončil sa faulom na Lobotku

87. minúta    Strela Lobotku z ojedinelej akcie nášho tímu, anglický brankár nemal problém

85. minúta    Tlak Anglicka vyústil do ďalšej štandardky, Fodenovu loptu vyboxoval Dúbravka

84. minúta    Striedajú aj Angličania, končí Mainoo a na trávnik vybehol Eze

82. minúta    Ďalšie dvojité striedanie v slovenskom tíme. Kucku s Dudom striedajú Bero a Bénes

81. minúta    Rice strieľa do žrde a vzápätí Angličania prestrelili bránu. Veľká šanca prišla po veľkom tlaku súpera

Zdroj: UEFA

78. minúta    Veľmi nebezpečná hlavička Kanea po priamom kope, išla však mimo brány

77. minúta    Žltá karta pre Pekaríka po faule na Fodena

76. minúta    Slovenskí futbalisti po dlhšom čase dlhšie držia loptu, hrá sa však v strede ihriska

75. minúta    Ošetrovanie Suslova po nepríjemnom zákroku na nášho hráča, oba tímy prestávku využívajú na občerstvenie

73. minúta    Anglickí hráči sú nasťahovaní na našej polovici, s centrami si zatiaľ naši vedia poradiť a k finálnej strele sa Angličania nevedia dostať

71. minúta    Aktivita Anglicka, center Mainooa skončil v náručí Dúbravku

69. minúta    Roh Anglicka, Boženík loptu odhlavičkoval

68. minúta    Hra sa upokojila, Angličania manévrujú v strede ihriska

65. minúta    Slovenskí hráči sa konečne aspoň na chvíľu usadili na polovici súpera

64. minúta    V hľadisku o sebe nechávajú počuť aj slovenskí fanúšikovia, ktorých je na štadióne výrazne menej ako Angličanov

63. minúta    Zrážka Trippiera s Pekaríkom, anglický hráč je ošetrovaný na trávniku

61. minúta    Dvojité striedanie Slovenska. Dole idú Haraslín a Strelec, nastupujú Suslov a Boženík

59. minúta    Angličania nás zvierajú pred našou šestnástkou, Kucka fauloval a nasleduje priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Kucka dostal žltú kartu

57. minúta    Anglicko tlačí, súper je nasťahovaný na našej polovici

55. minúta    Prekvapujúca strela Strelca z polovice ihriska do odkrytej anglickej brány, išla však tesne vedľa

Zdroj: UEFA

53. minúta    Anglicko je aktívne, viac sa hrá na našej polovici

52. minúta    Roh Anglicka, Dúbravka loptu vyrazil

50. minúta    Angličanom to však napokon vyšlo a Foden dal gól. Ten však neplatil kvôli postaveniu mimo hru

49. minúta    Hrá sa v strede poľa, Angličanom prechod do útoku stále nevychádza

47. minúta    Aktivita našich, bude to však len odkop od anglickej brány

46. minúta    Začína sa druhý polčas, v stredovom kruhu rozohrávali Angličania. Oba tímy nastúpili do druhého polčasu v nezmenených zostavách

Prvý polčas sa skončil. Slovensko vyhráva nad Anglickom 1-0 po góle Ivana Schranza z 25. minúty. Slovensko delí od historického postupu medzi najlepších 8 tímov Eura 45 minút.

Zdroj: UEFA

48. minúta    Dva rohy Anglicka za sebou. Súper nás v posledných minútach polčasu tlačí tak, ako nie celých 45 minút

47. minúta    Štandardná akcia Angličanov z nebezpečnej vzdialenosti od našej brány

46. minúta    Škriniar dostal žltú kartu po faule na Bellinghama. Nadstavovať sa budú 3 minúty

45. minúta    Na ihrisku sa stále opakuje stereotypný obraz - Anglicko drží loptu, avšak nevedia sa k našej bráne dostať priamočiarou, rýchlou akciou, a naši vyčkávajú.

42. minúta    Angličania sa po inkasovanom góle tlačia dopredu, cez našu obranu však prechádzajú len veľmi ťažko

40. minúta    Vo výskoku sa pred našou bránou zrazili Dúbravka, Bellingham a Vavro. Náš obranca sa len ťažko zbiera z trávnika. Mal by však byť v poriadku

39. minúta    Priamy kop Anglicka zo strany ihriska po faule Dudu. Naši si opäť s centrom poradili

38. minúta    Angličania si prihrávajú na vlastnej polovici, fanúšikovia z kolísky futbalu pískajú

35. minúta    Nebezpečná lopta do našej päťky, slovenskí brániaci hráči ju odhlavičkovali

34. minúta    Angličania získali rohový kop

30. minúta    Angličania sa dostávajú do tlaku, naši však zatiaľ dobre bránia a súpera do vyloženej šance zatiaľ nepustili

25. minúta    Gól Slovensko! Strieľa ho Ivan Schranz po rýchlom protiútoku. Tretí gól slovenského krídelníka na turnaji. Slovensko vyhráva aj vo svojom štvrtom zápase na turnaji

Zdroj: UEFA

24. minúta    Strela Maino po rohu išla nad bránu Dúbravku

23. minúta    Nebezpečná hlavička Kanea, Anglicko získalo rohový kop

22. minúta    Pokojnejšia fáza zápasu, hrá sa hlavne v strede poľa

20. minúta    Problémy Kucku po strate lopty a zrážke s hráčom súpera, v zápase však pokračuje

17. minúta    Ďalšia žltá karta pre anglického hráča, dostal ju Bellingham po faule na Haraslína. My chceme gól! - ozýva sa na tribúnach arény v Gelsenkirchene

13. minúta    Žltá karta pre Kucku po faule v strede ihriska na Trippiera

12. minúta    Obrovská šanca Haraslína po samostatnom úniku. Strelu anglickí obrancovia stečovali

11. minúta    Manévre Anglicka na našej polovici, k finálnej strele sa však hráči súpera nedostali

Zdroj: UEFA

9. minúta    Prekvapujúca nahrávka Bellinghama do voľného priestoru na Trippiera, ten však strieľal vysoko nad

8. minúta    Ďalšia zaujímavá akcia slovenských futbalistov. Kucka centroval do šestnástky a po kombinácii sa ešte dostal ku strele, ktorá však išla mimo

7. minúta    Závar v našej šestnástke, Anglicko sa takmer dostalo k nebezpečnej strele. Akcia sa však skončila faulom po ktorom videl Mainoo žltú kartu

5. minúta    Výborná akcia Hancka po krídle, lopta po jeho nahrávke prešla tesne okolo tyče a žiadny z našich útočných hráčov ju nedokázal zasunúť do siete

4. minúta    Dobrý Dudov center po priamom kope. Naši však na loptu v šestnástke Anglicka nedočiahli

4. minúta    Žltá karta pre Guéhiho po faule na Strelca

2. minúta    Opatrný úvod. Angličania sú zatiaľ viac pri lopte, ale na svojej polovici.

1. minúta    Zápas sa začal, úvodný výkop mali naši hráči

17:55    Hymny oboch krajín, prvá slovenská. Ako je už zvykom, slová našej hymny spieva aj tréner Francesco Calzona

17:54    Oba tímy prichádzajú na trávnik, Angličania v bielom, naši reprezentanti budú hrať v modrej kombinácii

17:50    Na štadióne v Gelsenkirchene prebieha predzápasový ceremoniál

Zdroj: UEFA

Dosiahne slovenská futbalová reprezentácia historický úspech a postúpi do štvrťfinále majstrovstiev Európy? V osemfinále EURO 2024 budú súpermi našich sokolov hráči z kolísky futbalu, Anglicka.

Angličania sú pred zápasom miernym favoritom, ale slovenskí reprezentanti nemusia byť bez šance na dobrý výsledok. Anglicko zatiaľ na Eure neukazuje presvedčivé výkony. Kritike fanúšikov a médií čelí tréner tímu Gareth Southgate, ktorý vraj nevie pre mužstvo nájsť vhodnú taktiku. Naopak slovenský tím sa po víťazstve nad Belgickom dostal do hľadáčika futbalových odborníkov, ktorí vyzdvihujú predovšetkým prácu stredovej formácie v zložení Lobotka, Duda, Kucka.

Zdroj: SFZ

Ak Slovensko v osemfinále Anglicko porazí, vo štvrťfinále by si zmeralo sily so Švajčiarskom. Hráči helvétskeho kríža včera dokázali poraziť Taliansko 2-0 a ako prvé mužstvo si zabezpečili postup medzi najlepších osem. V druhom včerajšom osemfinálovom stretnutí vyhralo domáce Nemecko nad Dánskom rovnako 2-0.

V skupinovej fáze šampionátu si naši futbalisti v prvom zápase poradili s Belgickom 1-0, následne prehrali 1-2 s Ukrajinou a postup vyraďovacej časti si zabezpečili remízou s Rumunskom 1-1, po ktorej Slovensko obsadilo v základnej skupine tretie miesto.

Anglicko najprv porazilo Srbsko 1-0, vo zvyšných zápasoch skupiny len remizovalo. Najprv s Dánskom 1-1, potom so Slovinskom 0.0. Angličania tak s piatimi bodmi vyhrali základnú skupinu C.

Zdroj: SFZ

Zostavy

Naši by mali nastúpiť v najsilnejšej možnej zostave, hlásené nie sú zdravotné ani iné problémy hráčov. V strede útoku by mal znova namiesto Boženíka vybehnúť Strelec:

Dúbravka - Hancko, Škriniar, Vavro, Pekarík - Duda, Lobotka, Kucka - Haraslín, Strelec, Schranz

Zápas bude sledovať aj množstvo Slovákov žijúcich a pracujúcich priamo v Anglicku. V Londýne môžu našim reprezentantom fandiť v tejto reštaurácii, ktorá pripravila štýlové predzápasové menu na ktoré si môžu fanúšikovia aj zatipovať:
Zdroj: Instagram bohemia_house

Zdroj: SFZ

Zápas sa hrá na štadióne v Gelsenkirchene, ktorý je domácou arénou bundesligového Schalke 04. Kapacita na ligové zápasy je viac ako 62 tisíc divákov, pre medzinárodné zápasy je znížená na niečo cez 49 tisíc divákov.