V priebehu uplynulých rokov zhorelo v Žiline niekoľko vozidiel - väčšinou však išlo o dlhodobo stojace autá bez majiteľa, vraky či „vybavovanie účtov“ medzi obyvateľmi. Od tohto januára však počet požiarov osobných motorových vozidiel v rôznych častiach mesta stúpa. Podľa hasičov ide o podpaľačstvo.
Včera sme informovali o dvoch automobiloch, ktoré niekto podpálil pri žilinských veľkogarážach. Čitatelia nás následne upozornili na ďalšie dve vozidlá, z ktorých ostala len obhorená karoséria. Od víkendu v takomto stave stoja pred obchodným centrom Idea na Kamennej ceste.
Žilinskí hasiči boli k požiaru v priemyselnej zóne privolaní v soboru 8. februára krátko po 1:00 hod. ráno. Na tiesňovú linku boli nahlásené dve horiace osobné autá. Na miesto vyrazili piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z miestnej stanice s dvomi kusmi techniky.
„Hasiči požiar zlikvidovali dvoma vysokotlakovými prúdmi vody. Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje. Následkom požiaru vznikla majiteľovi vozidiel, súkromnej spoločnosti, priama materiálna
škoda v zatiaľ nevyčíslenej výške. Príčina vzniku požiaru je úmyselné zapálenie,“ priblížila hovorkyňa žilinských hasičov Mária Pohanková Zahatlanová.