V Ružomberku sa už o dva mesiace chystá významná cirkevná udalosť – Diecézny Eucharistický kongres, ktorý organizuje Spišská diecéza. Na podujatí, ktoré sa bude konať od 22. do 24. mája, sa očakáva účasť až 10-tisíc veriacich.
Prípravy na kongres sú už v plnom prúde. Každý štvrtok sa o 16:00 hod. vo farskom kostole sv. Ondreja konajú prípravné stretnutia, ktoré majú veriacich duchovne naladiť na túto udalosť. Okrem duchovnej prípravy prebieha aj organizačná koordinácia medzi vedením mesta Ružomberok a bezpečnostnými i záchrannými zložkami.
Podľa slov primátora Ružomberka Ľubomíra Kubáňa sa už tento týždeň zástupcovia mesta stretli s organizátormi kongresu z Rímskokatolíckej farnosti sv. Ondreja a spoločne riešili logistické zabezpečenie celej udalosti. Keďže sa očakáva vysoká účasť veriacich z rôznych regiónov, dôraz sa kladie na bezpečnosť, dopravu a organizáciu priestoru.