Výrazné oteplenie na konci zimy spôsobilo, že sa medvede prebudili z hibernácie a samice vyviedli z nôr svoje mláďatá. V uplynulých týždňoch stretli naše najväčšie šelmy turisti pri Žiline, v Turci, pri Belej a po novom aj na Orave. Niektoré zvieratá na ľudí dokonca zaútočili.
„Dajte si pozor, cestou na Osnicu sa pohybuje medvedica s dvomi mladými. Stretli sme ju kúsok pred vrcholom, postavila sa na zadné ale nezaútočila. Otočili sme sa a šli sme späť dole, turistiky nám stačilo,“ upozornila na sociálnej sieti žena z Oravy.
Osnica je vrch v severovýchodnej časti Malej Fatry, ktorý leží len niekoľko kilometrov od Dolného Kubína. Na rovnakej trase narazila na medvedie stopy aj ďalšia turistka, je preto pravdepodobné, že ide o tie isté zvieratá.